Med lesný
search
  • Med lesný

Med lesný

16,00 €
S DPH

750ml = 950g 

Množstvo

Lesný med je väčšinou tmavší med, čo spôsobujú rastlinné farbivá obsiahnuté v miazge drevín. V porovnaní s kvetovým medom obsahuje viac fruktózy, dextrínov, flavonoidov, ale hlavne väčšie množstvo minerálnych látok a stopových prvkov, prospievajúcich ľudskému organizmu, preto je vhodný pre športovcov a ťažko pracujúcich.

Má charakteristickú, veľmi lahodnú vôňu a aromatickú chuť, pre ktoré sú tieto medy veľmi obľúbené, žiadané a cenené. Lesný med pochádza väčšinou z tzv. medovice - čo sú výlučky vošiek, ktoré včely na listoch a ihličí stromov zbierajú.

Hlavnou zložkou medu sú jednoduché cukry fruktóza a glukóza, ktorých obsah spolu predstavuje približne 70%. Nerozštiepená sacharóza a vyššie cukry tvoria do 10%. Približne 18% tvorí voda. Ďalej sú v mede zastúpené organické kyseliny, antioxidanty, aminokyseliny, enzýmy, bielkoviny, minerálne látky: vápnik, horčík, draslík a sodík, stopové prvky: železo, zinok, meď, kobalt, mangán, vitamíny najmä: B1, B2, B6, B12, C ale aj vitamíny D, A, P, K, E.

  • Zloženie: lesný med zmiešaný
20 položky
Komentáre (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.